تا به حال از خود پرسیده اید در طول سال چقدر بر روی یک صندلی مینشینید؟ و چقدر این صندلی در سلامتی کمر و ستون فقرات شما تاثیر دارد؟ یک فرد در شرایط نرمال در طول عمر خود ۸۵۰۰ ساعت را بر روی صندلی مینشیند که به عبارتی ۹ سال از عمر خود را نشسته است. هر چند بشر به گونه ای آفریده شده است تا تحرک داشته باشد اما اگر نیاز به نشستن و فعالیت باشد باید به شرایط ارگونومیک و راحتی آن نیز توجه شود. دقت کنید که صندلی خریداری شده برای  افزایش راحتی و آسایش شما و یا سایر افراد استفاده کننده از آن باشد نه تنها وسیه ای که بر روی آن بنشینید.

برای خرید صندلی فاکتورهای گوناگونی را باید مورد ارزیابی قرار داد. هدف از خرید صندلی و فضای مورد نیاز برای آن. در واقع هدف از خرید صندلی ضرورت خرید آن را بسته به کاربردی که دارد مشخص می کند و این مورد می تواند به بودجه در نظر گرفته شده و دکور فضای شما مربوط باشد. نوع و جنس آن نیز از فاکتورهای مهم می باشد.

صندلی می تواند بسته به منزل یا محیط کار و فضاهای استفاده از آن به گروه های مختلف تقسیم بندی شود. به عنوان مثال در محیط کار شما صندلی اداری یا صندلی های انتظار و یا کنفرانس را دارید. یا در منزل بسته به محیط و اتاق خود از آشپزخانه تا حال از انواع صندلی ها می توانید بهره ببرید. اما فراموش نکنید از لحاظ سایز و ابعاد و اندازه تمامی صندلی ها باید استاندارد تعیین شده بین المللی را رعایت کنند. در راحیل سعی شده است توجه به رعایت استانداردها، میزان اعتبار شرکت و شخصی که صندلی را بصورت بین المللی تولید کرده در اولویت باشد.

برای خرید صندلی حتما به موارد زیر توجه کنید:

  • به شرکت سازنده صندلی و شخص طراح آن توجه کنید تا از بابت کیفیت و استاندارد بودن آن مطمئن شوید
  • به امکانات همراه صندلی بسته به نوع و استفاده ای که میخواهید از آن داشته باشید توجه کنید، این امکانات می تواند نظیر تنظیم ارتفاع، خم شدن پشتی و ... باشد
  • به قطعات سازنده صندلی و کیفیت اتصال آن توجه کنید
  • معمولا جنس صندلی شامل کلاف اصلی، روکش و پایه ها می باشد. به تک تک این موارد توجه کنید. اگر برای استفاده طولانی مدت به صندلی نیاز دارید سعی کنید از کلاف با جنس مقاوم تر و روکش ( پارچه ای یا چرمی) راحتری بهره بگیرید. در واقع بین مقاومت و راحتی تعادل برقرار کنید
  • صندلی ارزان لزوما بد نیست و صندلی گران لزوما عالی نیست. شرایط شخص استفاده کننده از آن بسته به انتظارات او میتواند متفاوت باشد.


در پایان این نکته را خاطر نشان کنم که دقت بیشتری در زمینه‌ خرید صندلی استاندارد برای خود یا کارمندانمان داشته باشید. در سایت راحیل صندلی‌هایی   با کیفیت و ارگونومی بالا و استاندارد می‌توان پیدا کرد، شما می‌توانید به مراجعه به پلتفرم راحیل و مقایسه انواع ویژگی‌های صندلی‌ها، صندلی مناسب خود را پیدا کنید.