دکور بهاری زمستان رفت و روسیاهی برای ذغال ماند! فصل زیبای بهار در راه است. فصلی که شروع سرسبزی و نو شدن است با کلی رنگ سز روشن و آبی که دورتادور رنگ های شاد دیگر را گرفته. نمادی که با قاب سبزش رنگین کمان طبیعت را احاطه کرده است. براستی با دیدن این همه زیبایی انسان به شوق و خروش می رسد. میتوانیم رنگ ها و حس بهار را به منزلمان بیاوریم. با این کار فضای منزل بوی بهار میدهد. این تغییر باعث می شود که دیگر کسل و بی حوصله نباشید در نتیجه از افسردگی و یک نواختی خارج شوید.

رنگ بهار

هنگامی‌ قصد ایجاد تغییرات را دارید و به استقبال بهار می‌ روید، رنگ‌ های سبز روشن، آبی ملایم، صورتی، بنفش کمرنگ، و هر رنگ روشنی می‌توانند به اتمسفر خانه را تازه کند.


شکوفه‌ های شگفت انگیز ، معجزه زیبای بهاری
فضای خانه خود را با گل‌ های تازه بهاری تزئین کنید. با وجود گل‌ های حیرت‌ انگیز و زیبا در اطراف خود، اکنون زمان مناسبی برای آوردن برخی از آن ها به داخل خانه است. گل‌ ها اساسا در هر فضایی تغییر چهره آنی ایجاد می‌ کنند و خلق‌ و خوی فضا را تغییر می‌ دهند. در هر یک از فضاهای نشیمن، غذاخوری، اتاق‌خواب، حمام و آشپزخانه یک دسته‌ گل را در یک گلدان بگذارید تا حضور بهار را برایتان تداعی کنند.

    نورپردازی
برای هر چه جلوه دار شدن فضا از رنگ های زرد ملایم و دکوری های بازتابنده نور استفاده کنید. تا سرحد ممکن فضا را با نورشان متاثر کنند. بعنوان مثل درون یک‌ کاسه بزرگ یا گلدان شیشه‌ ای لیموهای زردرنگ بگذارید و آن را بر روی اپن آشپزخانه خود قرار دهید. هم‌ چنین برای آنکه فضای خود را آرام و روشن نگه ‌دارید، می‌ توانید پرده‌ های سنگین زمستانی را برداشته و سپس آن ها را با پارچه‌ هایی از جنس وال، توری و یا حریر جایگزین کنید.
 می توانید از تغیرات کوچک شروع کنید، مثلا پرده ها را نازک و شفاف انتخاب کنید، از کوسن ها و رومبلی های گلدار و رنگ روشن و شاد بهره ببرید، تابلوهایی با طرح طبیعت استفاده کنید. میتوانید برای در ورودی منزلتان حلقه گلی باستقبال آمدن بهار وصل کنید.
در مرحله بالاتر میتوانید تغییرات بزرگتری مثل تغییر در مبلمان منزل ایجاد کنید، سعی کنید محیط خانه را به طبیعت و رنگ های موجود در آن نزدیک کنید.